U většiny hubeňourů uslyšíte, jak nikdy nemohou přibrat a získat svalovou hmotu. Všechno je to podle nich o DNS. A samozřejmě, že existují určité genetické výhody, jako je výška nebo délka jazyka či tvar nosu. Neplatí to však v oblasti nabírání svalové hmoty. Typicky vytáhlý chlapík co má sotva gram tuku a svalů rovněž tak. Vše se však může změnit a z hubeňoura se může stát nabušený silák. Stačí vědět jak na co.
Přinášíme vám tři přístupu k tréninku, které vám změní život, pokud je budete dodržovat.
Nemyslete si, že více je lépe
Člověk, který se chce proměnit z hubeného kluka na svalnatého muže do toho většinou buší více, než je zdrávo. Lékařské výzkumy však dokazují, že není rozdíl mezi třemi nebo čtyřmi tréninky týdně při stejné váze a počtu opakování. Někdy je méně prostě více.
Držte se třídenního tréninkového plánu, který je založen na celé tělo. Vždy začínejte s tréninkem, který obsahuje variaci dřepu, benchpressu nebo mrtvého tahu a poté postupujte k jednoručkám a strojů.
Vysoký a nízký počet opakování
Hubeňouři věří, že běžný trénink na ně nefunguje. A proto experimentují s pokročilými metodami, jako je vynucený počet opakování nebo dropsety. Je to zbytečné. Vaše tělo můžete šokovat mnohem snáze a bezpečně, než si myslíte.
Stačí se pohybovat v počtu opakování. Začněte se dvěma sety a v průběhu čtyř týdnů se posuňte na pět setů. Jakmile pocítíte příjemnou bolest ve svalech, je na čase přejít na další sadu a nebo změnit cvičení. Bolest není nejlepším ukazatelem pokroku, ale je dostatečná proto, abyste věděli, že je čas jít dál.
Vyberte si to nejlepší cvičení pro vás
Nevyhovují vám dřepy, protože jste moc vysocí a musíte nezdravě ohýbat záda? Tak si najděte jiný druh cviku, který vám pomůže posílit záda. To stejné platí u benchpressu. Netrapte se tím, že máte dlouhé ruce, které neposkládáte na lavici do správné polohy. Vyberte si jen ty cviky, které vám a vašemu tělu skutečně prospívají.