Někteří rodiče malých hokejistů si stále neuvědomují, že hokejová výstroj významně pomáhá k dosažení skvělých sportovních výsledků. Proto by měla být z kvalitních materiálů a dobře sedět. V opačném případě se v ní dítěti špatně pohybuje a trénink je pro něj spíše zátěží. Na co se tedy zaměřit?
Bez hokejky a bruslí to nepůjde
Jak bylo zmíněno v úvodu, hokejová výstroj má být na míru věku a dovednostem hokejisty. Vyhneme se nákupu vybavení o číslo větší jen kvůli tomu, aby dítěti déle vydrželo. Vložená vyšší investice se vám brzo vrátí zpátky. Vaši ratolest bude hokej o to víc bavit, neboť se při tréninku bude cítit komfortně a díky tomu se pro něho tento sport stane vášní. Hokejky vybíráme dle výšky dítěte stojícího na bruslích, aby mu dosahovaly po bradu. Zahnutí volíme podle toho, v jaké ruce bude hokejku držet. Její hmotnost a ovladatelnost závisí na materiálu. Tím je buď dřevo, nebo kompozit. Co se týče bruslí, musí opět perfektně padnout. Noha se nesmí v brusli pohybovat, proto dbáme na odpovídající velikost. Když bude kotník pevně obemknutý, předejdete úrazům souvisejícím s nesprávnou technikou bruslení.
Bezpečnost na prvním místě
Hokejové helmy jsou jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvků, bez nichž by neměl hokejista na led vůbec vyjíždět. Zranění obličeje zabrání mřížka nebo plexisklo. Zde zase platí, že má držet na hlavě jako přibitá a nesmí se při pohybu viklat. Jen tak dítě ochrání před závažnými úrazy. To samé platí též o ostatních bezpečnostních doplňcích, jimiž jsou chrániče loktů, ramen, krku, kolen a holení. Sklouzávající ochranné doplňky neposkytují dostatečnou bezpečnost a současně omezují hráče v pohybu. Nezapomeneme také na suspenzor a kvalitní rukavice. Kromě toho dbáme na funkční prádlo, které je prodyšné a z odolných materiálů.